„Славия“ отмени контролата с „Рилски спортист“ след трагедията с двама юноши

Футболният клуб „Славия“ е отменил планирания приятелски мач с „Рилски спортист“, който трябваше да се изиграе на 27 юни в Симитли. Решението е взето след тежкия пътен инцидент, при който загинаха две деца от Академията на клуба, родени през 2017 година, съобщиха от столичния тим.

От клуба посочват, че отмяната на контролата е жест на уважение и съпричастност към семействата и близките на загиналите млади футболисти. Трагедията е предизвикала силен емоционален отзвук както в „белия“ клуб, така и в цялата футболна общност.

Въпреки промените в програмата, отборът, воден от треньора Ратко Достанич, продължава своята лятна подготовка в Банско. Тренировките се провеждат по план, но с ясно заявено желание от страна на играчите и щаба да почетат по най-достойния начин паметта на двете деца, които вече не са сред тях.

Споделете с приятелите си
Ако харесвате нашата медия, подкрепете ни

Коментари

Има 0 коментара за статията

Напишете коментар

За да добавяте коментари е необходимо да се впишете в системата
ВХОД