Шишков: Павилиони са спрели изграждането на пета лента на магистрала "Струма"
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков е разпоредил на Дирекцията за национален строителен контрол да извърши проверка на поставените павилиони по автомагистрала „Струма“ преди ГКПП „Кулата“. По думите му именно тези обекти са причината магистралата в участъка да бъде изградена с една лента по-малко от предвиденото.
„Някой местен олигарх е бил по-силен от държавата и е попречил да се направи истински път“, заяви Шишков, като подчерта, че проверката вече е започнала и „тяхната няма да стане“.
Министърът припомни, че проектът за довършване на трасето е бил възложен преди около три години и половина, когато той е заемал поста регионален министър в служебен кабинет. Тогава е настоявал участъкът да бъде изграден с две ленти във всяка посока и пета лента в средата, необходима за безопасно преминаване през два леви завоя.
След като пое поста в настоящото правителство, Шишков е поискал актуална информация за проекта и е установил, че е предвидено изграждане само на четири ленти, като във всяка от тях е заложена възможност за ляв завой. Според него причината за промяната е несъгласието на кмета на Петрич, свързано с павилиони, превърнати в магазини, които попадат в обсега на трасето.
Министърът заяви категорично, че проектът ще бъде коригиран и ще включва пет ленти, както е било първоначално планирано. „Събаряме незаконните обекти и го правим, както трябва да бъде. Първо трябва да се проектира и да се направи правилно“, посочи Шишков.










































Коментари