Училищните дворове в Благоевград вече ще бъдат достъпни извън учебно време
Община Благоевград обяви, че училищните дворове в града ще бъдат отворени за свободен достъп на децата извън учебните занятия.
Инициативата цели да осигури повече пространство за игра, спорт и движение в безопасна среда.
В публикуваното съобщение се подчертава, че всяко дете има право да расте активно и здравословно, а училищните дворове са естествено място, създадено именно за това – за игри, приятелства и пълноценно прекарване на свободното време.
От общината призовават гражданите да пазят дворовете чисти и подредени, за да останат те сигурно и приятно място за всички деца в Благоевград.










































Коментари